Podjetja
Daimler AG je eno najbolj uspešnih avtomobilskih podjetij na svetu. Daimler Group je s svojimi oddelki Mercedes-Benz Cars, Daimler Trucks, Mercedes-Benz Vans, Daimler Buss in Daimler Financial Services, eden največjih proizvajalcev premium avtomobilov in največji svetovni proizvajalec gospodarskih vozil z globalnim dosegom. Od leta 2014 je imel Daimler lastnike ali deleže v številnih znamkah avtomobilov, avtobusov, tovornjakov in motociklov, vključno z Mercedes-Benz, Mercedes-AMG, Smart Automobile, Detroit Diesel, Freightliner, Western Star, Thomas Built Buses, Setra, BharatBenz, Mitsubishi Fuso, MV Agusta in delnice v Denzi, KAMAZ in Peking Automotive Group. Luksuzna znamka Maybach je bila ukinjena konec leta 2012, a je oživela aprila 2015 kot “Mercedes-Maybach” različici Mercedes-Benz S-razreda in G-razreda. Leta 2017 je Daimler prodal 3,3 milijona vozil. Daimler je s prodajo na enoto trinajsti največji proizvajalec avtomobilov in največji proizvajalec tovornjakov na svetu. Kompleks Daimler AG v Stuttgartu vključuje osrednji sedež podjetja, tovarne avtomobilov Mercedes-Benz in Daimler, muzej Mercedes-Benz in stadion Mercedes-Benz Arena.
Mercedes-AMG GmbH, splošno znan kot AMG, je visokozmogljiv oddelek Mercedes-Benza. AMG samostojno najame inženirje in sklene pogodbe s proizvajalci za prilagoditev vozil Mercedes-Benz AMG. Sedež podjetja Mercedes-AMG je v Affalterbachu v Baden-Württembergu v Nemčiji. AMG je bil prvotno neodvisno inženirsko podjetje, specializirano za izboljšanje zmogljivosti vozil Mercedes-Benz; DaimlerChrysler AG je prevzel kontrolni delež leta 1999, nato je leta 2005 postal edini lastnik AMG. Mercedes-AMG GmbH je zdaj podrejena podružnica Daimler AG. AMG-modeli imajo navadno bolj agresiven videz, višjo raven zmogljivosti, boljše vodljivost, boljšo stabilnost in obsežnejšo uporabo ogljikovih vlaken kot njihovi običajni mercedes-benz-kolegi. Modeli AMG so ponavadi najdražja in najbolj zmogljiva različica vsakega razreda Mercedes-Benz Mercedes-AMG GmbH ima trenutno več kot 1700 zaposlenih v tovarni v Affalterbachu. Profesionalnost Mercedes-AMG je opredeljena z zasledovanjem visoke zmogljivosti, natančnosti in učinkovitosti. Vsak avtomobil z zmogljivostmi Mercedes-AMG obljublja, da bo zagotavljal izjemne zmogljivosti, navdušujoče užitek v vožnji in vrhunsko kakovost do najmanjših podrobnosti. Obljuba, ki jo podpirajo standardi, določeni za največji izpust in navor, porabo goriva in emisije.
Groupe Renault, uradno Renault S.A. je francoski večnacionalni proizvajalec avtomobilov, ustanovljen leta 1899. Podjetje proizvaja vrsto avtomobilov in kombijev, v preteklosti pa je proizvajalo tovornjake, traktorje, cisterne, avtobuse, avtobuse in motorna vozila. Po podatkih organizacije Internationale des Constructeurs d’Automobiles je bil Renault leta 2016 deveti največji proizvajalec avtomobilov na svetu po obsegu proizvodnje. Do leta 2017 je združenje Renault – Nissan – Mitsubishi postalo največji svetovni prodajalec lahkih vozil. S sedežem v Boulogne-Billancourt, blizu Pariza, skupino Renault sestavljajo istoimenska znamka Renault in hčerinske družbe, Alpine, Automobile Dacia iz Romunije, Renault Samsung Motors iz Južne Koreje in AvtoVAZ iz Rusije. Renault ima 43,4-odstotni kontrolni delež v Japonskem Nissan in 1,55-odstotni delež v Nemčiji Daimler AG (Renault od leta 2012 proizvaja motorje za Daimlerjeve avtomobile Mercedes A in B razreda. Renault ima tudi hčerinske družbe RCI Banque (avtomobilska industrija) financiranje), Renault Retail Group (avtomobilska distribucija) in Motrio (avtomobilski deli). Renault ima različna skupna podjetja, vključno z Oyak-Renault (Turčija), Renault Pars (Iran). Francoska vlada ima 15-odstotni delež Renaulta. Renault in Nissan sta v treh do štirih letih od leta 2011 v osem električnih vozil vložila 4 milijarde EUR (5,16 milijarde USD).
Nissan Motor Co., Ltd., skrajšano Nissan je japonski večnacionalni proizvajalec avtomobilov s sedežem v Nishi-ku, Yokohama. Podjetje prodaja svoje avtomobile pod znamkami Nissan, Infiniti in Datsun z lastnimi izdelki za uglaševanje zmogljivosti z oznako Nismo. Podjetje sledi svojemu imenu Nissan zaibatsu, ki se danes imenuje Nissan Group. Nissan je od leta 1999 del zveze Renault – Nissan – Mitsubishi, partnerstva med japonskimi Nissan, japonskim Mitsubishi Motors in francoskim Renaultom. Leta 2013 je bil Nissan šesti največji avtomobilski proizvajalec na svetu, po Toyota, General Motors, Volkswagen Group, Hyundai Motor Group in Ford. Skupaj bi bil zveza Renault – Nissan četrti največji proizvajalec avtomobilov na svetu. Nissan je vodilna japonska znamka na Kitajskem, v Rusiji in Mehiki. Leta 2014 je bil Nissan največji proizvajalec avtomobilov v Severni Ameriki. Nissan je največji svetovni proizvajalec električnih vozil (EV) s prodajo več kot 320.000 vozil z električno energijo od aprila 2018. Najbolje prodajano vozilo v celoti električnega vozila proizvajalca avtomobilov je Nissan LEAF, v celoti električni avtomobil in v zgodovini najbolj prodajani električni avtomobil s priključki na avtoceste. Januarja 2018 je direktor Nissana Hiroto Saikawa sporočil, da bodo vsa vozila Infiniti, lansirana od leta 2021, hibridna ali povsem električna vozila.
Magna International Inc. je kanadsko podjetje za tehnologijo mobilnosti za proizvajalce avtomobilov. Gre za eno največjih podjetij v Kanadi in je bilo priznano kot Forbes Global 2000 leta 2019 . Podjetje je največji proizvajalec avtomobilskih delov v Severni Ameriki s prodajo originalnih delov opreme. Proizvaja avtomobilske sisteme, sklope, module in sestavne dele, ki jih dobavljajo General Motors, Ford Motor Company in FCA, med drugim tudi BMW, Mercedes, Volkswagen in Tesla Motors. Sedež podjetja je v Aurori, Ontario, njegov izvršni direktor pa je Donald Walker. Ima 169.000 zaposlenih v 338 proizvodnih dejavnostih in 89 razvojnih, inženirskih in prodajnih centrih v 28 državah. Magna je urejena po ustavi podjetja, ki zahteva razdelitev dobička zaposlenim in delničarjem. Po besedah ustanovitelja podjetja Franka Stronacha so pogoji te pogodbe pravičen sistem podjetij. Magna je bila prepoznana tudi z več nagradami PACE za svoje inovacije. Magna tehnologije, ki so v zadnjih letih prejele nagrade PACE, vključujejo zunanje ogledalo BlindZone (2009), vzvratno ogledalo Infinity (2012), lasersko varjeno, vročo obrobo vrat (2014 v sodelovanju s Hondo in ArcelorMittal) in brezhibno drsno okno PureView ( 2015).Bloomberg je Magna International označil za “največjega pogodbenega proizvajalca vozil” na svetu.
Skupina Handtmann je nemško podjetje s sedežem v Biberach an der Riss, Baden-Württemberg. Podjetje izvira iz livarne medenine in ga je leta 1873 ustanovil Christoph Albert Handtmann. Trenutno se v skupini izdelujejo lahki kovinski ulitki in sistemski sestavni deli za avtomobilsko industrijo, stroji za živilsko industrijo, armature iz nerjavečega jekla in oprema za pijačo, pa tudi deli z visoko trdnjostjo iz inženirske plastike. Poleg sedeža so proizvodna mesta v Annaberg-Buchholz (Saška), Košice (Slovaška), pa tudi več prodajnih pisarn po vsem svetu. Junija 2013 je skupina začela postavljati proizvodno mesto na Kitajskem (Tianjin). Tovarna v Tianjinu se je odprla marca 2015. V letu 2018 je skupina podjetij s cca. 3.700 zaposlenih je ustvarilo 876 milijonov evrov prodaje. Družinsko podjetje v četrti generaciji vodi Thomas Handtmann. Cilj družine Handtmann je nadaljevati prihodnost skupine Handtmann kot družinskega podjetja in to bi se moralo nadaljevati v peti generaciji.Napredna tehnologija, inovacije in osredotočenost na posameznika so ključni vidiki skupine podjetij Handtmann. Po vsem svetu so znani po svojem strateškem, dinamičnem in avtentičnem pristopu. Podjetje ima svoje korenine v švabskem mestu Biberach, kjer družina Handtmann družinsko podjetje upravlja že štiri generacije: simbioza modernih in tradicionalnih elementov, očarljiva tehnologija, visok občutek odgovornosti do ljudi in podjetje ustvarja neločljivo celoto .
Izdelki
Izdelki, ki so vezani na karoserijo:
- strešni nosilec
- vlečne kljuke
- tečaji vrat
- drugi spojni elementi
Izdelki, ki so vezani na motor vozila:
- nosilna letev
- objemke
- povezovalni nosilci
- podporni nosilci