Priznanja in dosežki
ŠTAJERSKI GOSPODARSKI OSKAR
Podjetje Marovt d.o.o. je za poslovno leto 2022 prejelo nominacijo za prestižni Štajerski gospodarski oskar, kar potrjuje izjemen položaj med vodilnimi podjetji v Štajerski regiji. Nominacija je posledica izjemnih poslovnih dosežkov podjetja Marovt d.o.o..
Nagrada Štajerski gospodarski oskar slavi gospodarsko moč, bogato kulturno dediščino in dosežke najuspešnejših podjetij Štajerske, hkrati pa nosi simboliko močne gospodarske regije, ki temelji na bogati industriji.
PODJETNIK LETA 2021
V letu 2022 smo prejeli prestižno nagrado Podjetnik leta 2021.
V veliko čast nam je, da smo bili v množici odličnih podjetnikov prepoznani kot najboljši.
Optimizem in strast do dela nas oblikujeta, da smo drugačni od drugih. S trudom in izjemno ekipo bomo uspešno nadaljevali svoje poslovanje.
Iskrena hvala vsem sodelavcem za trud, ki ga vlagate v razvoj in uspeh podjetja.
Več o nagradi si lahko preberete na spletni strani:
Javni razpis TPSMP
Javni razpis »Spodbujanje trajnostne poslovne strateške transformacije in razvoj novih poslovnih modelov v slovenskih podjetjih za lažje vključevanje v globalne verige vrednosti«
V letu 2019 smo se prijavili na javni razpis TPSMP agencije SPIRIT, katerega namen je podpreti mala in srednje velika podjetja, ki želijo s trajnostno poslovno strateško transformacijo dosegati višjo dodano vrednost in konkurenčno prednost na trgu.
V podjetju Marovt smo v okviru razpisa uspešno opravili Akademijo TPSMP, ki je od nas zahtevala petmesečni celovit proces, v katerem smo skupaj s strokovnjaki pripravili nove trajnostne poslovne strategije in nov poslovni model, s katerim želimo dvigniti svojo mednarodno konkurenčnost in izvozno intenzivnost.
Tudi v letu 2020 smo prejemniki bronaste bonitetne ocene
Biti »platinast« v družbi najbolj uspešnih za nas pomeni, da delamo visoko kakovostne izdelke, da imamo strokovno ekipo in predvsem to, da imamo močno zaupanje v to kar delamo.
Tudi to leto smo s predanostjo, strokovnostjo in novimi rešitvami dosegli, da se je ime podjetja že drugič zapisalo med dobitnike Platinaste bonitetne ocene. Osnova uspešnega poslovanja so trdo delo, strast in pogum. In le ta nam v teh spremenljivih časih daje moč, da premagujemo izzive in sledimo svojim ciljem.
Dobitniki platinaste bonitetne ocene AAA
S predanostjo in trudom nam je uspelo, da smo dobitniki platinaste bonitetne ocene 2019. Ocena ne dokazuje le to, da smo uspešno in učinkovito podjetje. Ocena je jasen znak, da so naši temelji trdni in smo na pravi poti pri uresničevanju ter doseganju višjih ciljev.
Dobitniki zlate bonitetne ocene AAA
Glede na poslovanje v zadnjih letih smo ponovno prejemniki zlate bonitetne ocene. Zlata bonitetna odličnost predstavlja nadpovprečno bonitetno vrednost med podjetji, ki bonitetno odličnost izkazujejo že tri leta zapored. Podjetje, ki izkazuje zlato boniteto odličnosti, predstavlja najbolj zanesljiv, kredibilen in nizko tvegan poslovni subjekt za sodelovanje z vsemi poslovnimi partnerji: dobavitelji, kupci, zavarovalnicami, bankami in drugimi poslovnimi partnerji.
Priznanje savinjsko-zasavska gazela
Že vrsto let se uvrščamo v hitro rastoča podjetja v Sloveniji. Tako smo na področju podjetništva bili nagrajeni z najvišjim priznanjem v Sloveniji in prejeli priznanje savinjsko-zasavska gazela. Izbor Gazela podjetniki prepoznavajo kot enega najbolj strokovno utemeljenih izborov, saj temelji na skrbno oblikovani in preverjeni metodologiji raziskovanja dinamično rastočih podjetij. Gazele so dinamična podjetja, ki hitro rastejo, se bliskovito razvijajo, intenzivno zaposlujejo in vedno držijo korak prednosti pred konkurenco. Cilj dinamičnih podjetij je uspeti. Največkrat so to majhna družinska podjetja, ki požrtvovalno gradijo in previdno izbirajo prve sodelavce, dokler ne začnejo bliskovito rasti.
Nagrada Gospodarske zbornice Slovenije za izjemne gospodarske in podjetniške dosežke
Prejeli smo nagrado Gospodarske zbornice Slovenije za izjemne gospodarske in podjetniške dosežke trajnega pomena.
Več na: https://nagrada.gzs.si/vsebina/Posamezni-nagrajenci/11412
Trajnostna strateška transformacija podjetja MAROVT d. o. o.
Naše podjetje Marovt d.o.o. je bilo s prijavo na razpis Javne agencije SPIRIT »spodbujanje trajnostne poslovne strateške transformacije in razvoj novih poslovnih modelov v slovenskih podjetjih za lažje vključevanje v globalne verige vrednosti« s projektom »Razvoj modularnih utopnih orodij za preoblikovanje titana v medicinske namene ¨MEDI-TIT¨ uspešno izbrano.
Po uspešnem zaključku sklopa A, kjer smo z ekipo pripravili trajnostno poslovno strategijo za obdobje 2021 – 2025 s katero bomo dvignili dodano vrednost na zaposlenega, ustvarjali trajnostne učinke na okoljskem, družbenem in ekonomskem področju in bomo s projektom MEDIT-TIT zastavljeno trajnostno poslovno strategijo poskusili tudi udejanjiti.
Eden temeljnih namenov izvedbenega projekta MEDI-TIT je diverzifikacija proizvodnega in prodajnega programa v rastoče panoge, konkretno v panogo medicinskih pripomočkov, ki ima močno podstat
Cilji in pričakovani učinki izvedbenega projekta so predstavljeni v dveh časovnih okvirjih:
Cilji ob zaključku projekta (7 mesecev po začetku projekta):
- izdelano je testno modularno utopno orodje za preoblikovanje titana za medicinske namene,
- izdelan je en prototip, narejen na testnem orodju.
Cilji po 3 letih po zaključku financiranja:
- modularno utopno orodje je implementirano pri drugih artiklih (manjše dimenzije, manjše količine),
- obvladamo specifike simulacije in smo zgradili računalniško bazo podatkov o titanu ,
- obvladamo specifike kovanja titana in možnosti drugih vrst obdelav titana,
- implementirali smo strojni park za obdelavo odkovkov iz titana,
- serijsko proizvajamo in prodajamo izdelke iz titana za namene medicine.
Podjetje Marovt ima cilj postati ekspert s področja obdelave materiala — titana.
Spletna stran evropske kohezijske politike v Sloveniji: www.eu-skladi.si.
Partnerstvo za ZDA
Partnerstvo podjetij Marovt (vodilni partner), Ramax Engineering in Mamut tim (partnerski podjetji) je uspešno pridobilo sofinanciranje na javnem razpisu za »Spodbujanje partnerstev za učinkovitejši nastop na tujih trgih 2020 – 2022«. Glavni namen projekta je skupna pot prodora konzorcija in uspešnega trženja lastnih storitev in proizvodov partnerstva podjetji operacije »Partnerstvo za ZDA« na tržišču ZDA.
Glavni cilji projekta »Partnerstvo za ZDA«
Partnerji smo medsebojno povezani na način, da nudimo celovito storitev od idejne zasnove končnega izdelka, razvoja tehnologij izdelave (preoblikovalna orodja, tehnologija preciznega kovanja v vročem, mehanske obdelave in sestavljanja delov v sklop, ki je pripravljen za vgradnjo v vozila idr.), izdelave ter skupnega trženja.
Pri tem je veriga vrednosti sestavljena tako, da partner RAMAX zasnuje, razvije in izdela preoblikovalna orodja za precizno kovanje odkovkov v vročem stanju, podjetje MAROVT zasnuje, razvije, izdela precizne vroče kovane odkovke in jih sestavlja v sklope, podjetje MAMUT TIM pa izvede mehansko obdelavo (brušenje odkovkov) sestavnih delov sklopa. Partnerji bomo na trg vstopili komplementarno, saj se tehnološko in tržno dopolnjujemo, kar je tržna zahteva kupcev v avtomobilski industriji.
V okviru operacije si želimo:
(a) na trg ZDA lansirati vsaj nova storitev in proizvod (npr. mehanski sklop), ki bo v celoti plod dejavnosti partnerjev: zasnova, razvoj in proizvodnja ter bo predstavljal zaključeno celoto vseh procesov do končnega proizvoda/celotne storitve,
(b) povečat obseg poslovanja na tujih trgih,
(c) omogočiti vstop vsem trem podjetjem, ki na njem še niso prisotna.
Javni razpis je sofinanciran s pomočjo Evropskega sklada za regionalni razvoj, Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo ter SPIRIT Slovenija, javne agencije.
Spletna stran evropske kohezijske politike v Sloveniji: www.eu-skladi.si.
Aktualni projekti
PRIDOBITEV SOFINANCIRANJA s strani Republike Slovenija in Evropske unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj za PROJEKT RRI ̶ Inteligenca strojev za učinkovito proizvodnjo s predikcijo vzdrževanja in optimizacije proizvodnih procesov.
V podjetju Marovt, d.o.o. smo se s konzorcijskim partnerjem Stroko Produkt d.o.o. odločili razviti modul IQ TPM 4.0, ki nam bo s pomočjo predikativne analitike omogočil učinkovitejše vzdrževanje in nadzor strojev – opreme v delovnem okolju.
V okviru svojega projekta bomo razvili celostno rešitev IQ TPM 4.0, ki bo zagotavljala monitoring opreme in delovnega okolja v realnem času ter omogočala predikcijo vzdrževanja. Inovativen sistem IQ TPM 4.0 bo doprinesel k dvigu nivoja digitalizacije z avtomatizacijo proizvodnje, z integracijo različnih vrst senzorjev, ki bodo zbirali podatke o posameznih vidikih delovanja stroja, jih hranil in obdelal ter s pomočjo strojnega učenja in prediktivne analitike omogočal višjo stopnjo avtomatizacije prediktivnega vzdrževanja. Celotna infrastruktura rešitve zajema vzpostavitev delujočega strojnega dela rešitve in programskega dela z uporabniškimi vmesniki ter pripravljenimi moduli za različne najpogostejše scenarije v proizvodnji. V sklopu rešitve bo razvita metodologija za čim učinkovitejšo vpeljavo prediktivnega vzdrževanja, ki bo pokrivala najpogostejše primere iz industrije. Prototip rešitve bo vzpostavljen v realni proizvodnji, kjer bo mogoče preveriti delovanje v realnem okolju in bo služil tudi za primer dobre prakse med trženjem produkta, kjer se bodo potencialne stranke seznanile z delovanjem celotnega sistema v praksi. Z uvajanjem principov industrije 4.0 in standarda IATF 16949 v predelovalne industrije, se bo povečalo povpraševanje po integriranih rešitvah, ki pospešujejo avtomatizacijo, digitalizacijo ter prediktivno vzdrževanje proizvodnje in proizvodnih procesov.
Inovativna sistemska rešitev IQ TPM 4.0 predstavlja rešitev »all in one« za velik spekter različnih strojev, ki ne omogočajo elektronskega zajemanja in pošiljanja podatkov o lastnih parametrih. S svojo rešitvijo bomo iz starejših, tehnološko manj naprednih strojev, naredili nove napredne »pametne stroje«, ki bodo predstavljali cenovno ugodnejšo rešitev, namenjeno tudi manjšim industrijskim proizvodnjam. Zaradi cenovno ugodnejše in dostopnejše sistemske rešitve bomo prispevali k povečanju izvoza avtomatiziranih industrijskih sistemov na tuje trge.
Naziv projekta: PROJEKT RRI ̶ Inteligenca strojev za učinkovito proizvodnjo s predikcijo vzdrževanja in optimizacije proizvodnih procesov
Kratica projekta: RRI IQ TPM 4.0
Namen: dvig učinkovitosti proizvodnih procesov
Z razvojem projekta RRI, katerega rezultat bo sistem, ki zajema IoT in skupek aplikacij za zajem podatkov iz te naprave in učinkovito shranjevanje, obdelavo ter analizo teh podatkov »big data«, s pomočjo strojnega učenja »Machine Learning«, bomo prispevali h ključnemu cilju.
Dvig nivoja robotizacije in avtomatizacije proizvodnje
Cilj projekta: modul za zajemanje podatkov
Načrtovano stanje bomo dosegli z analizami in obdelavo podatkov, ki so zajeti z obstoječimi moduli v podjetju Marovt ter zahtevami, ki se pojavijo in nastanejo skozi proces proizvodnje, ter z analitiko velikosti obsega zajema podatkov in razvojnimi kompetencami zaposlenih, ki bodo izdelek načrtovali ter oblikovali skladno s predvidenimi potrebami.
Shranjevanje podatkov
Načrtovano stanje bomo dosegli z analizami in obdelavo podatkov, ki so zajeti z obstoječimi moduli v podjetju Marovt, ter zahtevami, ki se pojavijo in nastanejo skozi proces proizvodnje, z analitiko velikosti obsega zajema podatkov ter razvojnimi kompetencami zaposlenih, ki bodo izdelek načrtovali in oblikovali skladno s predvidenimi potrebami.
Prediktivna analitika
Načrtovano stanje bomo dosegli z ustrezno dodelavo infrastrukture celotne rešitve, ki bo sposobna zajemati zadostne količine relevantnih podatkov iz potrebnih senzorjev. Z zbranimi podatki se bodo razvili najučinkovitejši modeli s pomočjo strojnega učenja za prediktivno analitiko, katere fokus bo predikcija vzdrževanja, vendar ne bo omejeno le na vzdrževanje, temveč tudi na optimizacijo ostalih procesov v podjetju, npr. predikcija najustreznejšega toka dela za posamezen produkt za najučinkovitejši prihranek energije.
Z razvojem smo pričeli 7. 2. 2018 in bo predvidoma trajal do 30. 3. 2020.
Vavčer za celostno vrednotenje okoljskih vplivov (LCA)
V okviru javnega poziva Vavčer za za celostno vrednotenje okoljskih vplivov (LCA) je podjetje Marovt d.o.o. izpeljalo aktivnosti izdelave LCA analiza učinka modela nadzora proizvodnih procesov mehanske obdelave kovin.
Naložbo vavčer za celostno vrednotenje okoljskih vplivov (LCA) sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.